אלבמה

אלבמה מעשנת בשר. רק בשר.

סינטה

סיפורי רקע

סיפור רקע # 1– האמת היא ששמעתי על אלבמה כבר לפני שנה וחצי ככה. חברה שלי סיפרה לי שהיא הלכה למסעדה בנתניה שמגישים בה בהגדרה רק בשר (להבדיל מכל ז'אנר המסעדות שטוענות שהן מגישות רק בשר, אך בפועל מגישות גם את המסביב) כך שהם נאלצו לקנות שתיה בפיצוציה שליד. זה משונה חשבתי. וכך מסעדת אלבמה נתקעה לי בזכרון.

סיפור רקע # 2-  ועכשיו גילוי. אני לא חובבת מטורפת של בשרים. זאת אומרת, לא הייתי מוותרת על בשר כחלק מהתפריט היומי שלי, אבל ככלל סטייקים זאת לא המנה הראשונה שקופצת לי, בשלב ההתלבטויות. אז מה לי ולמסעדת (רק) בשר אמיתית כדוגמת אלבמה? הכל התחיל בהבטחה לאח שלי הקטן, שהוא לא כ"כ קטן, שאני אקח אותו לביקורת מטעם המסננת 🙂 (בעדיפות למסעדת בשרים) בכל זאת הוא מספק שירותי בייביסיטר בערבים ומהווה עמוד תווך להצלחה של המסננת.

סיפור רקע # 3- כשהתקשרתי להזמין מקום, הם אמרו כי יש מקום רק חודש וחצי קדימה. הייתי בהלם. הזמנתי קדימה אל הלא נודע. התאריך התקרב, וכבר כולנו היינו בציפייה. אין ספק שזה בונה מתח. הפעם חוץ מלקחת ארנק, פלאפון ומפתחות, לקחנו גם בקבוק יין אדום וסודה גדולה.

על המקום

כשהגענו למסעדה היינו טיפה מבולבלים. אלבמה שוכנת באזור התעשייה הישן בנתניה. בלי שלט ברור לעין, אלא רק כיתוב סימבולי על קיר המבנה.

אלבמה (16) 

כשנכנסו התחושה שהגענו למסעדה לא רגילה רק התעצמה, אם לא הספיקה העובדה שאנחנו נכנסים עם בקבוקים. הרצפה מפלטות עץ ממוחזר. החלל קטן ואינטימי. על הקירות תלויים כל מיני דברים שנותנים תחושה של פאב מקומי בעיירה שכוחת אל. הקהל היה מגוון, החל מאבא עם הבנים שלו, כמה חבר'ה אחרי צבא וקבוצה של רוסים מבוגרים שבאו עם בקבוק וודקה. מגוון. רק חבורת בנות לא הייתה שם :).

אלבמה (10)

על האוכל

אלבמה (12)

המלצרית (האחת מבין השתיים) הגיעה אלינו ומיד הביאה סלט ירקות ונזיד בשר עם שעועית. הנזיד היה טעים בטירוף. הבשר היה רך והתיבול היה מעט פיקנטי.

לאחר שלב ה"נישנושים", הגיע אלינו איש המעשנה והתחיל לדבר "עסקים" (של בשר). אופציה אחת- היא להזמין מנת בשר מהתפריט. אופציה שניה היא להזמין ארוחת טעימות- הכוללת מגוון נתחים של בשר. בעבור 5 סוגי נתחים משלמים 120 ש"ח לסועד. רוצים להמשיך? ניתן לטעום עוד 3 סוגי נתחים בתמורה ל 150 ש"ח לסועד.

התחלנו בטעימות.

הטעימה # 1 הייתה של צוואר לבן. וואו. הבנים עפו. התגובות היו בנוסח: "בחיים שלי לא אכלתי דבר כזה. מדהים!".

אלבמה (4)

הטעימה # 2 הייתה של אסאדו לצד תפוחי אדמה מדורה, שהיו פשוט מעולים, כך שעל אף שידעתי שזה "ימלא" אותי ועלי להשאיר מקום לבשר שעוד יבוא, לא יכולתי להתאפק.

אלבמה (5)

טעימה # 3 סינטה. טעימה # 4 נתח קצבים. טעימה # 5 פילה. אני פרשתי קצת לפני הבנים. שהמשיכו לטעימה # 6 נתח אחרון של שייטל .

כל אחד אהב בשר אחר. יש  שאוהב ללעוס. יש מי שאוהב את הבשר רך ומתפורר. אבל ללא ספק כל הנתחים היו מצויינים.

בסוף כשכבר לא יכולנו לנשום, אחרי כמויות של בשר ובקבוק יין, קיבלנו מתוקים קטנטנים ושתייה חמה לקינוח הארוחה.

לסיכום– אלבמה שונה מהמסעדות הרגילות בכל פרמטר. החל ב vibe של המקום, בצוות המצוצמם (סה"כ 2 מלצריות וטבח אחד), במחיר הכל כך הוגן, בזה שלא דופקים אותך בבקבוק סודה גדול במחיר של 28 ש"ח. יצאנו כ"כ שבעים, מרוצים ומאותגרים מהחזון של מסעדת אלבמה.

קיצר- אל תפספסו את ארוחת הטעימות!

money

חשבון בבקשה:

120 ש"ח (לסועדת שנשברה אחרי 6 טעימות)

130 ש"ח (לסועדים שהמשיכו לטעימה נוספת) 2X

סה"כ- 380 ש"ח (לפני טיפ)

אלבמה
9.3 ציון סופי
דירוג הגולשים 8 (17 votes)
המסננת סיננה.. דרגו גם אתם!!
אוכל
שירות
אווירה
תמורה לכסף

054-4557287
לינק לאתר של אלבמה
לינק לפייסבוק של אלבמה
רח' פנקס 47, נתניה

Instagram

תגובות

תגובות

עדיין רעבים?

פרעצל | מריפוסה

מריפוסה

בול פגיעה | מריפוסה על המקום | מריפוסה מסעדת מריפוסה נמצאת במועדון הגולף בקיסריה ויש לה את אחד …

ג'מס ביר פקטורי רעננה

יוצאים לשתות ברעננה | ג'מס ביר פקטורי רעננה על המקום | ג'מס ביר פקטורי רעננה רעננה היא עיר …