תל יצחק "קיטשן אנד גארדן"

פיצה בלבד | תל יצחק "קיטשן אנד גארדן"

על המקום | תל יצחק "קיטשן אנד גארדן"

זה הביקור השלישי שלי במסעדת תל יצחק. הביקור הראשון היה ממש בסמוך לפתיחת המקום והרגיש לי לא הוגן לכתוב ביקורת כשהמסעדה עדין נמצאת בשלבי הרצה. הביקור השני היה כחצי שנה מפתיחת המקום וגם הוא הותיר בנו תחושת אכזבה מצוות השירות כמו גם מהביצועים של המטבח. זה הביקור השלישי והאחרון, אומנם לא הזמנו הרבה מנות, אבל בהינתן הביקורים הקודמים, רישומיי על המקום מגובשים דיים. נתחיל.

מסעדת קיטשן גארדן הוקמה בכניסה לקיבוץ תל יצחק בסמוך לתחנת הדלק.  המיקום נוח, החניה זמינה והעדר הרבה חלופות באזור השרון הופכות כל קוץ במדבר לפרח .

המסעדה הוקמה בהשקעה ניכרת שבולטת בעיצוב המרשים של המקום. המסעדה גדולה אם כי עדין עם תחושה כפרית ומזמינה. במרכז המסעדה יש בר גדול עם מקומות ישיבה הצופים אל המטבח הפתוח ובעיקר לעבר הטאבון עצים, בו נעשות מנות הפיצה בסגנון נפולטיאני קלאסי.

תל יצחק קיטשן גארדן (1)

על האוכל | תל יצחק "קיטשן אנד גארדן"

מביקורינו הקודמים במסעדת תל יצחק למדנו כי המנות הראשונות והמנות העיקריות מאכזבות, בעוד שכל מנות "הבצקים" המגיעות מהטאבון מדהימות. בגלל שהתחשק לנו ארוחת ערב קלילה החלטנו לקפוץ למסעדת תל יצחק בשביל פיצה ובירה.

על הטאבון אחראי ג'וזפה דה פפה האגדי, שהיה הבעלים של פיצריית דה פפה בתל אביב (ברחוב אבן גבירול ומאוחר יותר במיקומה ברחוב דיזינגוף. שתי הפיצריות נסגרו). הפיצה של ג'וזפה היא מהטובות בארץ והוא מנצח ביד רמה על אגף הטאבון במסעדת תל יצחק.

על המטבח כולו אחראי השף מנה שטרום, גם כן מומחה לפיצות מהמסעדה האיטלקית קמפנלו. בקיצור, הבעלים של תל יצחק הביאו שני מומחים רציניים לפיצות ואלו אכן מצליחים במיוחד בגזרה זו, בעוד יתר המנות רחוקות מלתת את התמורה.

לצד הפיצה לקחנו שתי כוסות בירה סטלה (30 ש"ח לשליש). הבירות מגיעות רק בשליש ולא בחצאים- אסטרטגיה מעניינת.
בנוסף רצינו לקחת חוץ מהפיצה גם מנה קלילה ומרעננת. חשבנו מה כבר יכול להיות לא טוב בסלט פנצנלה (46 ש"ח).  הסלט היה מהגרועים שאכלתי במסעדה. המון גזר ומלפפון חתוכים במנדולינה בלי טיפת "נשמה". מעט מאד עגבניות שרי, ומוצרלה קשה שסתם מונחת מלמעלה בלי להתחבר לסלט ולספוג את הרטבים.  במנה גם לא היה חומץ בלסמי שהוא השידוך הבלתי מעורער של הפנצנלה. בקיצור נפילה.
תל יצחק קיטשן גארדן (2)

הפיצה לעומת זאת הייתה אגדית. ביקשנו פיצה מרגריטה עם לימון (56 ש"ח).  פיצה זו זכורה לי לטובה מהפיצרייה של דה פפה והיא לא מופיעה בתפריט של מסעדת תל יצחק, אבל הם הסכימו בשמחה להכין אותה. הבצק פשוט מושלם, פריך ורך בו זמנית, רסק עגבניות טבעי נטול תיבולים חזקים עם גבינת מוצרלה, אורוגולה, מיץ לימון וגרידת פרמזן.  פיצה נהדרת. שווה לבוא במיוחד (רק) בשבילה! 

תל יצחק קיטשן גארדן (4)

כצפוי, החלטנו לוותר על קינוח…

אווירה ושירות | תל יצחק "קיטשן אנד גארדן"

האווירה במקום נעימה ולא עמוסה.

השירות היה בינוני. המלצרית ניסתה מאד, אבל לא הייתה מקצועיות במיוחד. בגילוי לב היא אמרה על הרבה מנות שהיא לא ממליצה וכי הן לא טובות (מה זה אומר לעזאזל?!). בנוסף עירנותה הייתה חלקית, כך למשל היא לא שמה לב שאכלנו את הסלט באופן חלקי.

לסיכום– לבוא רק בשביל הפיצה! 

גלרית תמונות

money

חשבון בבקשה:

[2 סועדים]

סלט פנצנלה- 46 ש"ח

פיצה מרגריטה- 56 ש"ח

שליש סטלה מהחבית – 30 ש"ח כוס- 60 ש"ח

סה"כ 162 ש"ח (לפני טיפ)

תל יצחק קיטשן אנד גארדן
6.0 ציון סופי
דירוג הגולשים 8.4 (5 votes)
המסננת סיננה.. דרגו גם אתם!!
אוכל
שירות
אווירה
תמורה לכסף

<

תגובות

תגובות

עדיין רעבים?

שילה

דגים נאים, מנות קטנות ומחירים בשמיים | שילה על המקום | שילה "שילה הקרויה על שמה של …

המזנון בית יהושוע

עסקית סופר שווה | המזנון בית יהושוע על המקום | המזנון בית יהושוע המזנון ביר גארדן נמצא …